3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

 
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu çerçevede;
Aksaray Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde kalan bir grup engellimiz, Sayın Valimizi, Belediye Başkanımızı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüzü ziyaret etti.
Misafirlerini Valilik Makamında ağırlayan Vali Aykut Pekmez, tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Onlara çeşitli hediyeler takdim etti.
Daha sonra Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin YAZGI  ziyaret edildi. Engellilerimizle yakından ilgilenen Başkan YAZGI;  onlarla  bir süre sohbet etti. Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, engellilerimizin “Bir gün değil, hergün yanlarında olduklarını” ifade etti.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz de; bu yıl ülkemizde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ana temasının “BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ” olduğunu, engellilerimiz için tüm imkanların seferber edildiğini belirtti.
Şehrimizde yapılan güreş ve futbol müsabakaları öncesi sporcular, engellilerimizle birlikte “BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ” pankartı açtı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın İstanbul’da düzenlediği, Sayın Başbakan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın da katıldığı “3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programına” kuruluş müdürü Şenol KORKMAZ refakatinde Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde kalan  bir engellimiz ile katılım sağlandı.
Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizi ziyaret eden  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sayın İsrafil AKTÜRK ve beraberindeki heyet kurum içerisinde düzenlenen yeni birimleri hizmete açtı.
Engellilerimizin düzenlediği folklor ve müzik gösterilerini izleyen il müdürümüz, gençlerimizle birlikte pasta keserek, günlerini kutlayıp, çeşitli hediyeler verdi.