ŞEHİT AİLELERİMİZE VE 15 TEMMUZ GAZİMİZE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VERİLDİ

Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün Organize ettiği
Şehit Aileleri ve 15 Temmuz Gazisine Devlet Övünç Madalyası Verildi
Vatanı uğruna canlarını feda etmiş Şehitlerimizin Aileleri ve 15 Temmuz Gazisine Devlet Övünç Madalyası Beratı verildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Kuran-ı Kerim tilaveti ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.
Törende konuşan Ak Parti Gurup Başkan Vekili İlknur İnceöz; “Ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz 40 yıldır bu Ülke hain terör örgütleri ile mücadele ediyor. Bu süreçte şehitler verdik gazilerimiz oldu fakat asla yılmadık aksine daha da birleştik kenetlendik ve güçlendik. Vatanı uğrunda canlarını veren şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.
Sayın Valimiz Aykut PEKMEZ programda yapmış olduğu konuşmada; “Bu gün şanlı tarihimize adını altın harflerle yazdıran şehitlerimizin ailelerine ve gazimize Devlet Övünç Madalyalarını taktim edeceğiz. Elbette aziz Vatan toprağımızda Türk Bayrağımızı ilelebet dalgalandırmak için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen aziz şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz zaten en büyük gurur ve onura övünce sahip, ancak bu gün Sayın Cumhurbaşkanımız adına size taktim edeceğimiz Devlet Övünç Madalyası, Türk Milletinin size karşı borcunun sembolik bir karşılığı ve sizlerin çocuklarınıza gururla bırakacağınız bir miras. Sizlerin huzurunuzda bütün şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Şehit İsmail Yüksel adına Şehidimizin Babası Ramazan Yüksel ve Annesi Bahriye Yüksel, Şehit Yunus Emre Akbaş adına Şehidimizin Babası Mustafa Akbaş ve Annesi Hatice Akbaş, Şehit Kadir Aydın adına Şehidimizin Babası Hüseyin Aydın ve Annesi Meryem Aydın, Şehit Salih Aksu adına Şehidimizin Kardeşi Seyyid Aksu ve Seyyid beyin eşi Sevilay Aksu, Şehit Oğuz İlker Tosun adına Şehidimizin Babası Orhan Tosun ve Annesi Hatice Tosun ve 15 Temmuz Gazisi Veyis Gümüşsoy protokolün elinden Devlet Övünç Madalyası Beratlarını aldılar.
Programa Sayın Valimiz Aykut PEKMEZ Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Koçak, Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Mustafa Dağ’ın yanı sıra Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Aksaray Millet Vekili Sayın İlknur INCEÖZ, Aksaray Belediye Başkan Vekili Sayın Süleyman CANBBULUT, Aksaray üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sayın Yusuf ŞAHİN, Vali Yardımcısı Sayın Kubilay ANT, İl Emniyet Müdürü Sayın Ali KARABAĞ,İl Jandarma Komutanı Sayın Albay Fuat ANIK, İlçe Kaymakamları, Ak Parti İl Başkanı Sayın  Hüseyin ALTINSOY, İl Müdürleri, STK Temsilcileri, Gaziler ve Şehit Aileleri katıldı...